wtorek, 27 października 2015

Włosy sprężynki - jakie są?

Włosy bardzo mocno kręcone tworzą sprężynki. Są to włosy typowe dla rasy czarnej i charakteryzują się najdrobniejszym skrętem. Te z numerem a mają średnicę szydełka i są najmniej suche ze wszystkich podtypów, b mają drobniejszy skręt w kształcie litery Z, a c są skręcone jeszcze mocniej i wyglądają jak rozczesany typ b albo puszysta wełna. Ich pielęgnacja musi być bardzo intensywna i skupiona przede wszystkim na produktach nawilżających i dużej dawce emolientów.

Pewnie zastanawiacie się, do czego może się przydać takie dokładne określenie skrętu włosów. Czy aż tak szczegółowa typologia to czasem nie przerost formy nad treścią? Przyznam szczerze, że do niedawna sama tak myślałam. Okazuje się jednak, że określenie skrętu jest świetnym sposobem
na znalezienie idealnego dla nas stylizatora, czyli produktu, którego używamy do układania włosów. Jeden sprawdzi się w przypadku wydobywania naturalnych fal, inny — podkreślania naszego skrętu, a jeszcze inny — unoszenia u nasady cienkich i prostych włosów o typie     a. Tutaj nie znajdziecie przykładów konkretnych produktów, które będą dla Was najlepsze, ale za to w tabeli poniżej możecie sprawdzić, czym sugerować się przy wyborze takich kosmetyków.

W przypadku takich włosów stylizacja schodzi na dalszy plan, a najważniejsze staje się bardzo intensywne, głębokie odżywianie. Oleje i bogate maski mogą być używane bardzo często. By zintensyfikować ich działanie, warto po zaaplikowaniu ich na włosy nałożyć foliowy czepek i podgrzany ręcznik — wyższa temperatura sprawi, że preparaty odżywcze zadziałają jeszcze lepiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz