poniedziałek, 27 lipca 2015

Co jest ważne w stylizacji fryzur?Jak to jest, ze styliści fryzur wiedzą jak dobrać odpowiednią fryzurę do danej urody? Na co fryzjerzy zwracają uwagę przy doborze koloru farby oraz indywidualnie dobranego cięcia? 


Dobór koloru do odcienia karnacji 


Jeśli chodzi o wybór koloru, na który powinny być farbowane włosy, to stylista fryzur bierze pod uwagę kilka wytycznych. Przede wszystkim jest to odcień karnacji. Do ciepłej karnacji można dobrać na przykład karmelowy odcień lub karmelowe pasemka, które podkreślą nasz odcień skóry. Zawsze może tez być w drugą stronę, przy zimnym odcieniu skóry i zimnym kolorze włosów, można zastosować kilka ciepłych refleksów, które rozjaśnią twarz i sprawią, że nasza skóra nabierze blasku.

 Dobór cięcia do kształtu twarzy


W przypadku strzyżenia ważne jest natomiast dobranie długości i cieniowania według kształtu twarzy. Najłatwiej jest w przypadku twarzy owalnej, jej pasują wszystkie rodzaje cieć. W przypadku twarzy okrągłej, należy delikatnie wydłużyć i wysmuklić buzię. Natomiast jeśli chodzi o twarz kwadratową, zalecane jest zaokrąglenie jej rysów właśnie fryzurą. W przypadku trójkrotnego kształtu twarzy można wycieniować włosy przy twarzy. Można się w tym przypadku wzorować na Jennifer Lopez lub Jennifer Aniston. 

Dostosowanie do charakteru


Fryzura musi pasować nie tylko do naszej urody, ale również do charakteru. Nie wyobrażam sobie spokojnej kobiety w zadziornej fryzurze z wygolonym bokiem i irokezem na głowie. To samo w przypadku kogoś odważnego i szalonego, nie będzie on się dobrze czuł we fryzurze uczennicy. 

Pamiętajmy jednak, ze stylista fryzur patrzy na nas całościowo, a nie jak na osobne elementy układanki. Weźmie więc pod uwagę naszą karnację, nasz kształt twarzy, charakter, ale również oprawę oczu i wiele innych wskazówek. Z tego względu powierzmy nasz wygląd specjalistom takim jak http://www.inharmony.pl!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz