środa, 8 lipca 2015

Jak rozpoznać dobrego fryzjera?

włosy
Obecnie  ludzie chcą, żeby korzystnie  wyglądać. Z racji tego, że nawet przedstawiciele płci brzydkiej troszczą się o własny wygląd, to co znajduje się na naszej głowie, okazuje się coraz bardziej istotne. Fryzurka jest w stanie  przydać nam uroku, ale  także może zniszczyć nasz wizerunek. Jak więc wybrać takiego stylistę fryzur, żeby nie rozpaczać po wyjściu od fryzjera, bo przecież aż tak prędko, to włosy nie odrastają? Jak poznać, że stylista, to profesjonalista?

Pierwszy termin za 2 miesiące


Po pierwsze, do solidnych fryzjerów ludzie  walą drzwiami i oknami. U nich  cały czas nie ma  wolnych terminów. Kiedy  więc  zdecydowaliśmy się na fryzjera,  do którego można się zapisać za  kilka miesięcy, to może to wskazywać, że to dobry wybór.

Ład


Kiedy już jesteśmy u fryzjera, to rozglądnijmy się. Mnie  nie przekonuje  chociażby  najbardziej rozchwytywany salon, w którym  kępki włosów  tarzają się po podłodze. W dobrym salonie, po każdym strzyżeniu, każde stanowisko pracy powinno być czyszczone. Przyjrzyjmy się więc temu.

 Wygląd samych fryzjerów


Skoro ktoś ma tworzyć nasz wizerunek, przypatrzmy się, jak  sam wygląda. Jeśli fryzjer ma uczesanie  na topie, które mu pasuje, to może to być znak, że zna się na rzeczy. Problem występuje, kiedy stylista  ma na głowie wszystkie barwy tęczy, może to oznaczać, że eksperymentuje nie tylko na własnej głowie, ale i na usługobiorcach. Nie za każdym razem jednak zła stylizacja na głowie oznacza jednak brak umiejętności.

Dyskusja przed fryzurą


Ważna jest także dyskusja poprzedzająca wykonanie usługi. Kiedy  fryzjer prowadzi  Cię na myjkę, to natychmiast  uciekaj. Oznacza to, że fryzjer wcale nie obejrzał twoich włosów, ich budowy i nie zdał pytania o to, co chcesz  mieć na swojej głowie. Słuchanie twoich pragnień, jest bardzo ważne. Gdy dojdzie do konwersacji, stylista  powinien  dokładnie  posłuchać twoich pragnień. Dobry fryzjer jest zobowiązany  także do doradzenia, co do ścięcia  i koloru  włosów. Jako fryzjer powinien dopasować naszą fryzurę do naszej urody. Dodatkowo powinien wyjaśnić , dlaczego na przykład w takim uczesaniu, nie będzie nam dobrze. Dzięki temu uchroni nas to od katastrofy na naszych włosach.
kręcone włosy

Bez wody


Kiedy ktoś  w salonie  od początku zaprowadza  nas do myjki, to może być  kiepsko, natomiast kiedy stylista od początku zaczyna obcinać włosy na sucho, to również nic kompetentnego nie wróży. Dzięki umyciu, włosy stają się dociążone, co gwarantuje staranniejsze ostrzyżenie czupryny. Oczywiście poprawki wykonuje się już na suchych włosach i istnieją również takie metody, przy których obcina się włosy bez namaczania, jednak zazwyczaj powinno się umyć wcześniej głowę.

Wprowadzanie zmian


Profesjonalny stylista powinien  obgadać z  nami każdą ewentualną metamorfozę inną niż ustalona na wstępnie. Może to być długość kosmyków, czy moment gdzie włosy będą cieniowane przy twarzy. Nie zapominajmy, że to nasze włosy i dobry stylista bierze pod uwagę nasze poglądy.

 2 centymetry


Kiedy słyszeliśmy o jakimś fryzjerze, iż zamiast 2 centymetrów obciął 10, to także się tam nie wybierajmy. Oznacza to, że taka osoba nie słucha klientów i nie troszczy się o ich potrzeby. Rzeczywiście czasem końce mogą być uszkodzone i prawdopodobnie i należy obciąć więcej, ale to nasza decyzja.

Pamiętajmy, kompetentnego fryzjera jest trudno znaleźć, zwłaszcza kiedy jest to stolica z dużą ilością salonów. Jednak dobry fryzjer Warszawa, to taki, gdzie w salonie jest porządek, jego stylizacja włosów prezentuje się modnie, dyskutuje on o naszych pragnieniach i słyszy, co mówimy, nie boi się umyć naszych włosów, jednorazową zmianę weryfikuje z nami i wie, ile to 2 centymetry!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz