poniedziałek, 27 lipca 2015

Jakie odżywki do włosów znajdziemy w sklepach?Na rynku jest wiele rodzajów odżywek. Powinniśmy dobierać je do potrzeb i kondycji naszych włosów. Jakie więc odżywki znajdziemy w sklepach?

Odżywki nawilżające i regenerujące

 

Najpopularniejszy rodzaj odzywek do włosów to te nawilżające i regenerujące. Przydadzą się one suchym i zniszczonym włosom. Tworzą one ochronną barierę dla włosów. Często w ich składzie znajdują się równe olejki oraz jedwab. Jedwab oprócz tego, że sprawi, iż włosy są nawilżone i elastyczne oraz z łatwością się układają, to jeszcze widocznie nabłyszczy nasze włosy bez ich obciążenia. 

Odżywki zakwaszające


Przydadzą się osobom po licznych zabiegach na włosy, zwłaszcza w przypadku trwałej ondulacji, farbowaniu z wykorzystaniem rozjaśniacza oraz intensywnego rozjaśniania włosów. Przywraca on włosom ich naturalne pH. Dzięki temu zamykają się łuski włosa i pozwalają zachować farbę na dłużej. Powodują również, że włosy są błyszczące i gładkie a ich rozczesywanie jest ułatwione.

Odżywki ułatwiające rozczesywanie


Odżywki, które szczególnie ułatwiają rozczesywanie przydadzą się przy pielęgnacji włosów  dzieci oraz bardzo cienkich i delikatnych. Dzięki użyciu takiej odżywki, włosy aż tak się nie plączą, dodatkowo łatwiej jest je rozczesać, a przez to mniej szarpie się włosy, uszkadza się ich cebulki i wyrywa mniejszą ilość włosów. 

Odżywki do włosów farbowanych 


Dla włosów farbowanych są również przeznaczone specjalistyczne odżywki, które pomogą zachować kolor farbowania na dłużej. Zapobiegną zbyt szybkiemu wypłukaniu się koloru. Dzięki temu oszczędzimy pieniądze, ponieważ rzadziej będziemy musiały farbować włosy, a one będą w zdecydowanie lepszej kondycji. 

Odżywki nabłyszczające

 

Sprawdzą się one przede wszystkim u posiadaczek ciemnych włosów, którym to nadadzą pięknego blasku. Oprócz właściwości nabłyszczających również nawilżają włosy oraz tworzą na ich powierzchni warstwę ochronną , która ochroni nasze włosy przed urazami mechanicznymi i warunkami atmosferycznymi. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz