poniedziałek, 27 lipca 2015

Jakie właściwości ma olejek arganowy?olejek arganowy
Mówi się o nim płynne złoto Maroka. Ostatnio stał się bardzo modny i dobrze, ponieważ warto docenić jego właściwości? Jakie zalety ma olejek arganowy?


1. Nawilżenie


Olejek arganowy, dzięki dużej zawartości witaminy E świetnie nawilża. Ta jego zaletę można wykorzystać zarówno w nawilżeniu skóry, jak i przy pielęgnacji włosów. Jest to składnik wielu skutecznie nawilżających kosmetyków, na pewno warto przetestować właśnie te, które mają go wysoko w składzie. 

2. Przeciwdziała starzeniu się 


Ten drogocenny olejek poprawia także elastyczność skóry oraz zmniejsza widoczność zmarszczek. Dzięki niemu w naturalny sposób możemy zapobiec i zatrzymać naturalne procesy starzenia się skóry.

 3. Zabezpieczenie włosów


Olejki również mogą pomóc nam w zabezpieczeniu włosów, przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi. Warto nałożyć kilka kropli po myciu na końcówki, co uchroni je przed rozdwajaniem i zabezpieczy przed otarciami. W lecie warto przed kąpielą słoneczną i w morzu nałożyć na włosy odrobinę olejku i związać włosy w koka. Dzięki temu zabiegowi włosy zostaną nawilżone i zabezpieczone przed słońcem i morską solą lub chlorem z basenu.

4. Olejowanie włosów


Przed myciem głowy powinniśmy delikatnie zmoczyć włosy i rozprowadzić na nich olejek arganowy, a następnie związać włosy. Zostawiamy tak związane włosy minimum 2 godziny lub całą noc. Następnie dokładnie myjemy włosy i stosujemy odżywkę. Dzięki takiemu zabiegowi włosy będą pięknie błyszczeć, będą miękkie w dotyku i dokładnie nawilżone. 

5. Błyszczyk

Olejek arganowy może również służyć jako błyszczyk. Rozprowadzona na ustach kropelka sprawi, ze będą pięknie lśniły, a poza tym będą wypielęgnowane i odpowiednio nawilżone.
Zobaczcie kosmetyki z olejkiem arganowym w jednym miejscu - http://www.vitalitys.eu/pl/152-olejek-arganowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz