wtorek, 14 lipca 2015

Wakacyjne włosy w 5 krokach

kapelusz
 W wakacje nasze włosy szczególnie narażone są na niebezpieczeństwo - słońce, woda, sól, chlor. Jak radzić sobie w wakacje z naszymi włosami, aby nasze włosy nadal były piękne i zdrowe?

1. Noś kapelusz!


kapelusze z dużym rondem są niezwykle modne. Nie tylko chronią nasze włosy przed słońcem. Chronią również naszą twarz oraz delikatną skórę uszu. Oprócz tego prezentują się rewelacyjnie, prawie jak wielkie gwiazdy z lat pięćdziesiątych.

2. Namocz włosy przed kąpielom


Chcesz wykąpać się w morzu lub basenie? Aby do twoich włosów nie przeniknął chlor lub morska sól, które mogą je wysuszyć, najpierw zmocz włosy w słodkiej wodzie pod prysznicem. Prawda, że proste?

3. Użyj ochronnego sprayu lub olejku


Jeśli wiesz, ze twoje włosy mają dużą skłonność do przesuszania po wakacjach, to pomyśl o zabezpieczaniu ich na plaży lub przy basenie. Spryskaj je odżywką bez spłukiwania i zwiąż w koczek przed wyjściem na plażę. Podobnie możesz postąpić z olejkiem do włosów, na przykład arganowy, który nawilży i zabezpieczy nasze włosy.

4. Ręcznik papierowy


Przed suszeniem włosów, odsącz z nich wodę za pomocą papierowego ręcznika. Absorbuje on wodę lepiej niż zwykły ręcznik, więc lepiej przygotuje włosy przed właściwym suszeniem.

5. Supełek


Koczek na czubku głowy sprawdzi się rewelacyjnie w wakacje. Nie tylko sprawi, że włosy będą się mniej plątać, ale również zabezpieczy je przed wysuszeniem i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz